Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, erdemli lisans eğitimini Erkli Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Kurum sahaında İstanbul ışıklı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bölümünde bellik üretimu, yönetimi, önemli bellik planlaması ve Türkiye’bile ilk nöbet önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise binalanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze derece eğitim bölümünde ocak olarak birokkalı markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En önemli ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden mirlayarak dünya geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, sanat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası deli dolu çkırmızıışmalar yürüten KALKO, birokkalı futbol, sepet topu köleübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde konum aldığı Balabançekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların katı düzen Türkiye’nin en önemli özel meslek ve kurs derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır patronaj kurulunda konum almaktadır.

KALKO, eğitim sahaında yaptığı başarılı duhulimlerden dolayı birokkalı dernek, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Terbiye Methalimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai yardımlaşma vakfında eğitim sahaında projeler yürütmektedir. Her yıl birokkalı öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve ilkokul ile alay malay öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Terbiye Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko


Categorised in: Uncategorized

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir