Üçtemelak Kültür, tarım makineleri kesimünün önde mevrut üreticilerinden biridir ve
Basma Serpme Makineleri, Ot Toplama Tırmıkları, Traktör Peş Yükleyicileri, Tesviye Kürekleri, Yem Muhtelit Makineleri, Helezonlar ve
Konveyor Bant makineleri kucakin ürettiği üstün birinci sınıf çözümleriyle tanınır.

Tarım Makinaları

Kültür makinaları ve ekipmanları çiftçilere, tüketicilerin isteklerine ve gereksinimlerine normal olarak üretim yapmalarına yardımcı evet. Isabetli maşa ve ekipman olmadan çiftçiler, ihtiyaç olan ehliyetli gıda üretimi, giyecek ve barınma ortamını sağlayamaz. Yüzlerce sene önce bütün insanlar ilkel tarım halletmeye temelladı fakat günümüzde toplumun yalnızca çok değersiz bir kısmı(gelişmiş ülkelerde) toplumun bütününün ihtiyacını karşıtlayacak zirai üretimle meslekmaktadır. Makine ve ekipmanlar buna olanak tanımaktadır. Türkiye, tarım ve tarım makinelerinin üretiminde önemli bir yere sahiptir. Kalan talep ve tarım kesimünün tedricen çeşitlenmesi, tarım makinelerine olan ihtiyacın da artmasına ne olmuştur. Teknoloji ile beraberinde gelişen tarım makineleri, tarım aletleri, otomatik ve yardımcı tarım makineleri kabilinden ekipmanlar tarım sanayisini canlandırarak süreklilığını sürdürmesinde önemli avantajlar sağlamıştır. Kültür makineleri, kullanılan amaca ve alana nazaran farklılıklar göstermektedir. Kültürı kolaylaştıranbu makineler yardımıyla üretim kolaylaşırken, ülke ekonomisi bile önemli ölçübile rahatlamaktadır. Hatta yalnızca tarım kesimü bileğil, ülkenin dış satım hacmi bile tedricen artmaktadır.

Üçtemelak Kültür , 2016 yılında kurulmuş olup, kurulduğu günden bu yana Konya’daki 2000 m2’lik modern üretim tesisinde geniş ürün yelpazesi, kaliteli iş gücü ve yüce üretim kapasitesi eşliğinde otokton üretim gücüyle müşterilerine en yeğin hizmeti sunmaktadır. 20’nin üzerinde çkırmızıışanı ile canlı ve güçlü beşer kaynağına malik olan Üçtemelak Kültür, düşüncemdan Ar-Ge’ye, üretimden satış ve satış sonrası hizmetlere denli bütün çözümlerini kendi bünyesinde bulundurmaktadır. İlk günden bugüne 10.000 adedi sabık makine üretimi ile 15 ’i fazla ülkeye dış satım gerçekleştiren ve Türkiye ekonomisine eklenmiş bedel sağlayıcı Üçtemelak Kültür; çok Ar-Ge çkırmızıışmalarının ışığında, gelecek teknolojiyle standartlarını kadimî yükseltmektedir. Sabah akşam gelişim ve sıfır sakatlık üretim sistemi, Üçtemelak Kültür ürünlerinin hem memleket süresince hem bile memleket dışında güvenilerek kullanılmasının temellıca nedenidir. Üçtemelak Kültür, birinci sınıf ve dayanıklı ürünler üreterek kendini bulunduğu bütün sektörlerde hunıtlamıştır.

Üçtemelak Kültür olarak önemli ürünlerimizden bir tanesi bile “Basma Serpme Makinalarıdır”. Basma serpme makinası gübrelerin normal ve tartılı bir şekilde dağıtımını sağlar.
Gübreyi ehliyetli ve doğru bir şekilde toprağa serpebilen Basma Serpme Makinası ile boşuna gübre yararlanmaı yapmadan, elinizdeki gübreyi ürünlerinize tam ve müsmir bir şekilde dağıtabilirsiniz. Basma Serpme Makinaları yardımıyla toprak üzerinde daha azca efor kullanma ederek çok daha sağlıklı muamele yapabilirsiniz. Bu sayede toprağın boşuna olarak sışitamasını da önlemiş olursunuz. Toprağınız Basma Serpme Makinası yardımıyla çok daha sağlıklı lakırtıır ve toprağınızdan daha bir araba kâr ve sebzevat elde etmenize yardımcı evet.
Basma serpme makinası ile gübrenin toprağa serilmesi ve homojen bir şekilde dağıtılması kucakin kullanılan miktarların sağlıklı bir şekilde ayarlanması sağlanır.
Gübreler tohumların çimlenmesi ve olgunlaşarak normalinden daha müsmir bir şekilde yetişmesini sağlamaktadır.
Özellikle bile toprağın ve bitkilerin en yüce gereksinimlerı olan gıda maddelerini sağlamaktadır.
Sonuç olarak gübreler hem toprağın yapısının iyileştirilmesine katkı sağlarken hem bile bitkilerde gelişimin hızlandırılmasını sağlamaktadır.
Toprağa ve bitkiye bu denli katkı sağlayıcı gübrelerin yararlanmaı dair çok önemli ve özen edilmesi müstelzim bir öge bulunmaktadır.
Bu öge gübrenin homojen bir şekilde dağıtılmasıdır. Basma Serpme Makinası yardımıyla gübreyi toprağa daha homojen dağıtarak daha müsmir payanlar elde edebilirsiniz.

Üçtemelak Kültür olarak bir sair ürünümüz olan Traktör Peş Yükleyiciler ile malzemeyi yere itmeden bir yerden diğerine yüklenmek mümkündür. Bir yükleyici, istiflenmiş malzemeyi yeryüzü seviyesinden yüklenmek ve muntazır bir damperli kamyona evet da zahir bir trap hafriyatsına sarkıtmak kucakin geniş olarak kullanılır. Peş yükleyici ile beraberinde bir malzemeyi yere itmeden yüklenmek mümkündür. Peş yükleyiciler çoğunlukla istiflenmiş olan bir malzemeyi yeryüzü seviyesinden yüklenmek kucakin kullanılmaktadır. Damperli bir kamyona yahut trap hafriyatsı kabilinden alanlara sarkıtmak kucakin tercih edilmektedir. Çift çeker 20 ila 200 HP arasındaki traktörlere uygulanan kayırıcı yükleyiciler, tak-çıkar kolaylığı kabilinden sebeplerden ötürü tercih edilebilir. Traktöre çırefikalabilir bir bandajlantı parçkakımı üzerinden monte edilmekle beraber yükleyici kovası bileğsoruntirilebilir ve biröte ataşmanla da genişletilebilir. Temel deşenler çoğunlukla hidrolik deşenlerdir. Traktörün kendi motoru hem hidroliği hem bile şanzımanı çkırmızııştırmaktadır. Kepçe kolları ve kova da hareket ettirilir. Teleskopik hamallara nazaran oldukça az maliyetleri ve çok yönlülükleri bile kayırıcı yükleyicileri cezbeden durumlar arasındadır.
Traktör kayırıcı yükleyiciler kucakin tercih edilebilecek biröte üretici ve satıcı firma bulunmaktadır.
Satın kurum gerçekleştirirken üretici firmaların tercih edilmesi hem paha hem bile kalite olarak üstünlük sağlayabilir.
Üreticilerden satın ara sıra üründe özelleştirme olanakı da sunmaktadır.
Kültür makineleri kesimünün önde mevrut üreticilerinden Üçtemelak Kültür’ın kayırıcı yükleyici modellerini internet sitemizden inceleyerek bili sahibi olabilirsiniz.

Ot Toplama Tırmığı biçilmiş sap, yonca, ot, çkocaoğlanr ve benzeri yem bitkilerinin icma ve balyalama sorunlemlerinin kolaylaştırılması amacı ile, otların yayılması, çevrilmesi, toplanması ve namlu binalması sorunlemlerini sağlayıcı bir makinedir. Üçtemelak Kültür olarak Ot Toplama Tırmıkları da tarım makinalarımız arasında bulunmaktadır. Ot Toplama Tırmıklarımız , 4’lü Pimli ve Flanşlı Ot Toplama Tırmığı , 5’li Pimli ve Flanşlı Ot Toplama Tırmığı , 8’li Askılı Ot Toplama Tırmığı , 10’lu Askılı Ot Toplama Tırmığı , 8’li Çekilir Ot Toplama Tırmığı , 10’lu Tekerlekli Çekilir Ot Toplama Tırmığı olarak 6 anne gruba ayrılır.

Yem karma makinası, besi hayvancılığı yahut mazot hayvancılığı yapan çiftçiler ve üreticilerin hayvanları beslek esnasında iş hamuleünü azaltacak bir makinadır.
Hayvan beslenmesi esnasında özen etmesi müstelzim noktalar bulunmaktadır. İlk olarak hayvan beslemesine özen edilmediği dem hayvanın mazotü ve etinden semere kırmızıınamayacağını belirtelim.
Bundan dolayı hayvan besiciliği yapan çiftçiler ve üreticiler ilk hamle olarak beslek esnasında hayvanlara verilecek olan buğday, yulaf, arpa, mıgiz vb. yiyecekleri birbiri ile karıştırmasını sağlamalıdır.
Bu şekilde hayvan alması müstelzim bütün besinleri nazar boncuğu seferde alabilir ve daha yeğin beslenebilir. Yem karmanın binalması hayvanın tüketmesi müstelzim bütün besinleri bir araya getirerek daha yeğin beslenmesine böylelikle daha bir araba semere almanızı sağlar. Askılı Tip ve Çekilir Tip ile beraberinde Yem Muhtelit Makinaları da Üçtemelak Kültür olarak ürün yelpazemizde mevcuttur.

Üçtemelak Kültür olarak dermanlama makinalarımızdaki kalitemiz bile her ürünümüz bile olduğu kabilinden en üst kırat kaliteyi ve kullanışı hedeflemiştir.
4 gruba ayrılan İlaçlama Makinalarımız sırasıyla Asmar Tip (Standart) , Asmar Tip (Hidrolik) , Asmar Tip Turbo Atomizer ve Çekilir Tip Turbo Atomizerdir.

Ülkemizin geleceği ve coğrafi binası ensesi kalın ve müsmir bir zirai üretim kucakin yüce avantajlar sunarken jeopolitik konumu da cihan tarımı kucakin önemli bir köprü sorunlevi görmektedir.
Zirai üretim bileğeriyle dünyada ilk on ülke arasındaki konumuyla Ülkemizin daha yeğin durumlara gelmesi kucakin zirai dış satım noktasında Üçtemelak Kültür olarak bütün çkırmızıışanlarımızın katkısıyla beraberinde
Üçtemelak Kültür kalitesiyle ve ürünleri ile ülkemize katkı vermeye devam edeceğiz.

Ot Toplama Tırmıkları veya doğru ürün tercihi için: https://ucbasaktarim.com/


Categorised in: Uncategorized

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir