Fakat hesabınıza sabah akşam giriş yapan ve kovuşturulma fail biriyseniz, örneğin 2 güneş önce bakmış olduğunuzda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çdüzenındığını tespit etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çdüzenındı demeden önce son bir kontrolör de arkadaş, kardeş ya da hesabı kovuşturulma fail yakınlarımızdan kontrolör sağlamlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere kovuşturulma etmiş olduğu kişgelecek gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas ekseri kullanıcı adınızı değdavranıştirmektedir, saldırganların sizin hesabınız ciğerin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çdüzenışın.
Instagram Hesabı Ne Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çdüzenındı ise bunun temellıca sebepleri şunlardır:

E-mail adresinize mevrut ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz düzmece e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzmece maillerdir. Titiz bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde arz vadi linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çdüzenınabilir.
Kovuşturulmaçi arttırmak ciğerin kullanılan web siteleri ya da hareketli uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar ekseri Instagram kontaksı istediği ciğerin şifrenizi düzenırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir insan şifrenizi çvira etmek ciğerin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çdüzenınan bir müşterimize saldırgan “DM” ile ulaşıp, kovuşturulmaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun ciğerin de şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişesen farklı metotlarla kandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “kovuşturulmaçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çdüzenınan Instagram Hesabı Ne Anlayışsız Cebinır?
Instagram hesabı çdüzenınan ya da hacklenen eşhas ciğerin ne yazık ki çok aşkın muamele bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu mevzuda çok aşkın destek sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çdüzenındı” diyerek esasen ayrıksı kişilerin hesabını çalmaya çdüzenışan kişilerin olması.

1.Yöntem: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama kontaksı almaya çdüzenışın. şayet şifre sıfırlama kontaksı gelirse derhal şifreyi değdavranıştirin ve hoppadak peşi sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar sınama ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Yöntem: Instagram hesabınız çdüzenındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram aritmetik şifreniz değdavranıştiğinde yahut kullanıcı adınız değdavranıştiğinde e-posta hesabınıza tadil bildirimi düzenırsınız. Instagram hesabını çvadi saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten değdavranıştirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emniyetli başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı değdavranıştirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değdavranıştiren sen değilsen, hesabını güvene düzen” ya da kâh “değdavranışikliği geçmiş düzen” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız fakat ekseri saldırganlar e-posta adresini değdavranıştirdiği ciğerin sizde bu ekran çıkmaz ve kazık olarak “emniyet kodu düzen” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?


Categorised in: Uncategorized

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir