Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye insanış, cihan üzerinde belirli alanlarda ülkemizi oyun etmesiyle öne çısoy bir Ilim Eşı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak tenha başına öne çısoy en koca miktarda ilaç mideerik patentinin doğruluk sahibidir. Bu zamana kadar yaptıkları buluşlar ve ilaç kolünde çoğu koca adımlarıyla öne çısoy Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çaldatmaışmak istediği vadiı yetiştirmek isteyen Alkoçlar, orantığı Metehan Yeşil ile baş başa kurmuş oldukları Ar-Ge isminde yetişekın umumi reisıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Ihya Bölgeleri Kanunu’na bakarak insanın veri nişanarcığının indinde farklı etkenleri birleştirerek tezyit çaldatmaışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak dizgesel bir sentetik zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Tek Ar-Ge projesiyle geçirmek istemeyen saksıarı demeında ülkesini mütemadi oyun eden Alkoçlar, bu zamana kadar yaptığı patent saksıvuruları ile de meşhurdur. 143 sayı saksıvurulmuş ve 280’den okkalı beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin indinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca müstacel gelişen vakalarda hızlı sonuç aldatmaınmasını sağlayıcı testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Karavaşübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Ilim Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu bilgi insanının desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle baş başa yine bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Alanında artık doğru bir bilirkişi olmasıyla baş başa kimsenin üstelik edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda koca bir öneme ehil olan Alkoçlar, Cihan çapında arz edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk öğün sürülen flavonol glikozit esaslı tutulmak üzere antiviral üstelikşenin mucididir. Bunun onayını ise T.C Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu üstelikşke tam olarak 21 kıta de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise cumhur ortada en çok patent saksıvurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Ilim Eşı Ödülü’’ kendisine mevdutir.
Yaptığı çaldatmaışmalarla insanlık geçmişine faydasını hiç az etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı yapısı yardımıyla kandırıcı kârlere her yıl imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü meyvelar elde etse üstelik asla çaldatmaışmalarından vazgeçmemiş mütemadi olarak kendisini Ilim dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle incitmebeni terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez baş başa tutulmak üzere iyileştirme yuğrunda geliştirdiği üstelikşkeleri keşfederek insanlık geçmişine koca bir katkıı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde dayanıklı bilinmese de bazı değerli molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek yaymak gerekirse PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan mecallü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının kıymeti ise takribî olarak 3 Milyon Dolardır. Tek bilindik şeylerin üzerinde çaldatmaışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çaldatmaışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çaldatmaışmalarla Sierra Leone isminde devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ isminde yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde mevcut birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu ahacık de muvaffakiyetlı olmuşdolaşma. Tek kötü (kanat yardım) özelliği bulunmayan bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de elan sonrasında ise 25’e yaklaşan ülkede izinı alınmıştır. Eksiksiz çaldatmaışmalarına tam odak çaldatmaışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten de muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar yalnızca Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde de birmebzul şirketin müşareket ve müessis kadrosunda arz almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isminde ilaç şirketinin şerik Sahibi ve Teknolojiden mesul reisıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve plasman ara bulucuyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul reisıdır.
Yıldız Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Başbuğ Müzahirsıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma isminde bir Eczanenin Dümen Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve geliştirdiği onlarca üstelikşkenin indinde insanoğluna yarayacak kârler üretmeyi savsama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna müteveccih geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA isminde formülasyonu vardır. Özellikle günlük hayatta kanatıkların geçmesi midein belirli bir devirı beklesek üstelik bazenları lafıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem de mideerisinden kolay bir biçimde iyileştirme edebilmek midein bu kullanılıyor. Hassaten cinsî kârlev bozukluğunu da iyileştirme geçirmek midein kullanılmaktadır. Tek bununla kalmamış hınçe karşı dirençli ve mecallü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere ehil olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isminde patent saksıvurularının 2000 adetine yaklaşanın doğruluk sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı kârleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çaldatmaışsalar da Alkoçlar her devir kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı konularda hala meşru haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını cihetiyle uzun periyodik kapanmalara ve sosyal yaşamdan uzak zaruri soy istirahatlarine sunulan artan cihan toplumlarında birmebzul alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir hız kazanmış durumda.

Mevzuyla ilgili görüşünü bildirme eden Spektral Holding Dümen Oturmuş Eşreisı Erdal Can Alkoçlar bu çağ ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı mecburi olarak artması özellikle şahsi enformatik ve teknolojik aparey inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Daha önce lüzumlu ilaç, lüzumlu mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, artık ilgili sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz hesabına yapılabilecek en doğruca katkı, inovasyonu umumi anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna kadar desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz yardımıyla son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç kolünün önde gelen ismi olarak öne çıkmaktadır. Ilim Eşı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine koca miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Yıldız Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna benzer çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz hesabına da koca gelişmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Plasman Ar-Ge Şirketinin müessis orantığıdır ve aynı zamanda reisıdır. Ülkemizde arz vadi öteki bilgi adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok koca bir miktarda farmasötik üstelikneşeli patentinin doğruluk sahibi olması ve saksıvurusunu ilk karşılayıcı nefer olmasıdır. 2010 senesinden bu yana kadar yaptığı girişimler ve bulmuş olduğu molekülleri umumi olarak insanlığın gerçek ammaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle incitmebeni vadiında çaldatmaışmalarını mütemadi genleterek mütemadi faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birmebzul kez Türkiye Senenin Ilim Eşı ödülüne layık görülmüştür. Tek ülkemizde değil memleket haricinde kısaca global anlamda da birmebzul ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı devaların katlığını almıştır. Ortağı olan Metehan Yeşil ile baş başa kandırıcı kârlere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çaldatmaışmalarını kendi şirketi üzerinde yapmaya devam ediyor. Ülkemiz midein yararlı olmasını düşündüğü devalarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı kâre yarayacak devaları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan üzere bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon üzere kavramlar birmebzul farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken benzer faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye saksıladı.

Ülkemizde hareket gösteren ve bu alanda çaldatmaışmaları mevcut Spektral Plasman Bankası Eş Başbuğı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ilhak fehamet yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik vadiındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yaklaşan zamanda ülkenin doğusunda arz vadi bir değerli sahası ile baş başa saksılatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki paha değkârikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir plasman aracı olarak kalmasını sağlamanın yolunun durağan fehamet veya miktara ehil “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Plasman Bankası Başbuğ Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Kategori’a yayımcı esrar ruhsatları ile sağlanabileceğine uyanıklık çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Kategori esrar ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak meşru ast yapısı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilgili de veri veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni behre modülü(staking) projemize sonsuzî güvence olarak kârtiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit pres izinını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 sayılı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü değerinde bir beceri güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Yazanak No.akarsu ve 18.06.2020 neşriyat tarihi ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası tutulmak üzere dü endüstriyel hammadde esrar sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten meydana getirilen tasarlı açıklamada mezheplerine arz verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Iyi Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye koca ilhak fehamet sağlama potansiyeline ehil olduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve ses yalıtımı muktezi olan alanlarda kullanılacak olan malzeme olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Gururını gerçekleştirdiğimiz pomza esrar sahasının ise tabii malzeme yapısındaki tehiluklar yardımıyla faik derecede ısı ve ses yalıtımı özelliklerine ehil. Bu özelliği yardımıyla kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan faik oranlarda yalıtım sağlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi bölüt en planları olduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili esrar sahalarının orantı vadede CRIRSCO kriterlerine mutabık rezerv belirleme raporları düzenlenerek bölüt enı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada arz vadi ilimlara bakarak hatta, TBY Holding güzeşte ay İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Dirlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar


Categorised in: Uncategorized

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir